• Ново
Хидраулични Tools - 50/70/85/95/110/120/130/140MM Удар Патување Хидраулично Масло Цилиндар за 1/14 1/12 РК МАЧКА Багер Булдожер Loader Дел за Дома,Кола,Фабрика (Боја : C-95MM)

Хидраулични Tools - 50/70/85/95/110/120/130/140MM Удар Патување Хидраулично Масло Цилиндар за 1/14 1/12 РК МАЧКА

DEN 2985.12

Износот
Во форма достапна за нарачката

Цилиндар материјал : H59 месинг + месинг лесна огледало цевка.Тежина : 235g.Цилиндар дијаметар : 16 MM(надворешно), 14 MM(внатрешно).Цилиндар топката конектор : не ' рѓосувачки челик.Сила : подолу 8 MPA, максималниот притисок 10 MPA.На РК хидраулични цилиндри се направи на сите-бакар материјал, висока прецизност обработка и заварување, кои се голема симулација, силен притисок отпор, лесно да се размонтираат, и лесно да го замени на нафта печат.Цилиндар материјал : H59 месинг + месинг лесна огледало tube Weight : 235g Cylinder дијаметар : 16 MM(надворешно), 14 MM(внатрешно)Цилиндар топката конектор : нерѓосувачки steel Strength : подолу 8 MPA, максималниот притисок 10 MPALink дупка : внатрешниот пречник од 6 MM, додадете внатрешна ferrule може да стане 5 MM (поддршка за персонализација)Нафта печат : увезениот материјал, висока температура отпор, носат resistance Cylinder медиум : Број 46 хидраулични oil Cylinder удар : 50/70/85/95/110/120/130/140 MMA На : повече должина на cylinder B : максималната должина на cylinder CAT Тип:KOBELCO Тип : .

Особините

Купувачите избираат и

Висока прецизност метал резен алат, заб алуминиум мелење машина клуч на носителот рутер малку, подобрена додатоци

030, остатокот се железо и нечистотии.Тоа е погоден за обработка нерѓосувачки челик, титаниум алуминиумс

DEN 1066.56

Висока прецизност метал резен алат, заб алуминиум мелење машина клуч на носителот рутер малку, подобрена додатоци

Погоден за мала брзина на обработка.Тоа е погоден за обработка нерѓосувачки челик, титаниум алуминиумс

DEN 722.40