• Ново
Екран Замена за iPhone Xs 5.8 инчен Модел A1920, A2097, A2098,A2099, A2100 Екран на Допир за Целосна Поправка комплет - Digitizer Екранот Стакло Замена со Поправка Алатки, Водоотпорен Лепил?

Екран Замена за iPhone Xs 5.8 инчен Модел A1920, A2097, A2098,A2099, A2100 Екран на Допир за Целосна Поправка

DEN 1151.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Обезбедување на квалитет】Секој објект е двојно проверени пред превозот за да се обезбеди 100% функционалност. Бидете сигурни дека секој завртката е инсталиран назад во неговата оригинална дупка.【Компатибилност】 Само Компатибилни со i Phone Xs (5.8 инчи) број на Моделот на задната корица : A1920, A2097, A2098,A2099, A2100., ве молиме следете ги овие чекори : 1.Пакетот вклучува : 1 x екран замена assembly1 x Висока Qulity Поправка Алатки Set1 x Не-Прашина Cloth1 x Цврстина Калено Glass1 x Instructions1 x Водоотпорен Лепило Неправилност помогне : Ако на вашиот телефон имате некои проблеми по инсталиран.Тестирање на екранот пред инсталација.Ве молиме пренесуваат од вашиот стар екран.На пример, не може да се вклучи, без допир, без home копче функција, трепка, линии на екранот итн. НЕ за i Pone XR или X. Рестартирајте го вашиот телефон : Притиснете го копчето "Volume +" копчето за едно време прво, потоа притиснете "Том -" копчето за едно време, конечно, се држи копчето е притиснато за 15 мин дик, по неколку минути, вклучување на телефонот. 【Пакување】Екран замена целосна собранието сет,водоотпорен лепило, Настава, калено стакло екран заштитник и Поправка tools исто со сликата покажува се вклучени. 【Решение】 За разбиена, скршени, што се оштетени, погрешна екран, поправи допир одговор на прашањата.Не се применуваат притисок да аглите на LCD панелот. 180 дена-Гаранција за Не вештачки квалитет прашања.

Особините

Купувачите избираат и