• Ново
Приливите Работи Одбори Рок Лизгачот Страна Чекори Црна Одговара за 1976-1986 Wrangler CJ7

Приливите Работи Одбори Рок Лизгачот Страна Чекори Црна Одговара за 1976-1986 Wrangler CJ7

DEN 6599.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Бараат некои дупчење во телото панели за соодветна инсталација.Издржливи текстура црна прав грб заврши.Овие Off-Road рокер чувари функција удобен интегрирани страна чекор правење на запис во вашиот крена возило, многу полесно. *Издржлив Челична Конструкција.120 челик цевки Боја : Текстура Црна Инсталација : Топ-На Карактеристики : Тело за Заштита.Fitment : 1976-1986 Wrangler CJ7 Објект се Вклучени : Пар Рокер Стража со Чекор + Монтажа Хардвер Материјали : Тешки 1/8" челични лимови и 2" X .Доаѓа со нерѓосувачки челик хардвер.Fitment : Одговара за 1976-1986 Wrangler CJ7.Произведени од тешки 1/8" челични лимови и 2" x .120 челик цевки за сила и издржливост, овие Off-Road рокер чувари се заврши за две фаза заврши користење епоксидна пред-слој и високо-одделение текстура навремено црна боени за агресивни добар изглед и долготрајна отпорност на корозија.Off-Road рокер стражарите не само заштита на вашиот wranglers боја и телото панели од патеката остатоци, но се одличен начин за да ги прикријат и да се скрие постојните scuffs, гребнатини и телото штета. *Јасен Едноставна Инсталација.Се заштитат вашиот wrangler Wranglers боја и телото панели од четка, камења и други трага опасности со Off-Road рокер чувари.Овие Off-Road рокер чувари едноставен и јасен за да се инсталира, но ќе бара некои дупчење во телото панели за соодветна инсталација. Го штити телото панели од патеката опасности.Плус овие интегрирани страна чекори, исто така, двојна како и од страна на оружје за да се обезбеди дополнителна заштита од четка, патека опасности и врата dings.

Особините

Купувачите избираат и