• Ново
Tempura Fryer Тенџере со Термометар Нерѓосувачки Челик Јапонски стил тава со Масло Капе Рек Капак Tempura Пан за Кујната Готвење 2200ML

Tempura Fryer Тенџере со Термометар Нерѓосувачки Челик Јапонски стил тава со Масло Капе Рек Капак Tempura Пан

DEN 575.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нерѓосувачки челик fryer тенџере : Длабоко fryer тенџере е направен од 304 (18/8) не ' рѓосувачки челик и е издржлив и има добра топлинска изолација перформанси.Тоа е многу погоден за пржење (француски помфрит, пилешки грутки, лигњи прстени, tempura, ракчиња, Кикирики, риба итн.).Лесен за Чистење : На fryer карактеристики на студен допир рачка за да биде лесно да се чисти и да ги чува.На монтажни жица решетката може да се исцеди вишокот на мастите од храната.Масло ниво на fryer телото ве потсетува на точниот износ на нафта и вие не ќе отпад на масло за готвење.Прецизна контрола на температурата : Приложениот Термометар Прави Масло за Контрола на Температурата Повеќе Точни,Според температура на маслото, се готви храна подобро за најдобар вкус и Ќе ги Носи Повеќе Вкусна храна.Спречување на изгореници : Ние, исто така, вклучуваат и еден пар на 14.1-инчен 304 од не ' рѓосувачки челик долги стапчиња за јадење, што е полесно за вас да се користи, а должината му е доволно за да се спречи вас од се изгорени.Широка Примена : : fryer е компатибилен со сите видови на оган извори, вклучувајќи огнот извори на шпорет на гас, индукција печка, електричен шпорет.Боја : 20/304.

Особините

Купувачите избираат и