• Ново
ScrapSMART - CertifiQuick - Образовни Certificate - Софтвер Колекција - Jpeg & Microsoft Word датотеки [Преземете]

ScrapSMART - CertifiQuick - Образовни Certificate - Софтвер Колекција - Jpeg & Microsoft Word датотеки [Преземете]

DEN 1365.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Забава дизајни : Жаби, диносаурусите, желки, срца, блокови, зајаци, мачки, кучиња, грешки, snowmen, балони, птици, итн.Признавање дизајни : Достигнување, присуството, учеството, тимска работа, наставникот е помошник, чест се тркалаат, birthday (роденден), класа на ѕвезди, итн. 1140 Microsoft Word Шаблони во Хоризонтален, Вертикален & Две-Up формати.Две-up сертификати мерка 8 1/2" x 5 1/2". 1140 MS Word шаблони во хоризонтален, вертикален, и две-up формати.Windows 7 или понов. 455 клип арт дизајн во JPEG формат.Class дизајни : Книга извештај, наука, математика, уметност, музика, компјутер, историја, патување, 1-12-то одделение.Некој индекс на сите слики.Покрај тоа, 455 JPEG клип арт дизајни ви овозможи да се приклучи на сертификати во Power Point презентации, пораки, и билтени.Печатење сертификати за брзо и лесно, дури и во средината на вашата бурните распоред (или во средината на награди настан).Мотивационата дизајни : ви Благодариме, мотивациони цитати, и повеќе.ЦД Карактеристики : Нема софтвер може да се инсталира. 455 Клип-Уметнички Дизајн во Jpeg Формат.Mac OS X или понов.CD-то содржи 1140 MS Word шаблони кои можат да бидат персонализирани со неколку клика.Содржината се предмет на Ангел Политика на CD-то. 10 MB хард диск простор, 32 MB RAM меморија (128 MB препорачува).Бара компатибилен Microsoft Word и Adobe PDF гледачи.Додадете го вашето училиште логото, фотографии, службен фонт, или имињата на факултетот или волонтери.

Особините

Купувачите избираат и

ELJZF Конец за Шиење Сјајот Крстот Бод Предиво Конец за Шиење Ткаени Везови Конци за Плетење Свила Линија Текстилни

Можете да додадете извезени детали за домашни фустани, блузи, ќебиња, и многу повеќе.На оваа висококвали

DEN 1768.80