• Ново
MLLIQUEA 9 графичкиот процесор Рударство Екипаж Рамка, Cryptocurrency Рударската Машина Систем, 2 ПРОЦЕСОРОТ Ладење Плочи Barebone Плоча за ETH со 4 Ладење Фанови, Рудар Рамка Случај

MLLIQUEA 9 графичкиот процесор Рударство Екипаж Рамка, Cryptocurrency Рударската Машина Систем, 2 ПРОЦЕСОРОТ

DEN 17759.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Eth Рударство Екипаж, Вклучувајќи : матична плоча, Intel ПРОЦЕСОР*2( E5 2620)(со ПРОЦЕСОРОТ зрачи плоча*2), 128 GB SSD (Инсталиран), 4 G RAM меморија, 3000 вртежи ладење вентилатор * 4 , 6 PIN кабел (6 + 2) Pin * 8pcs, завртки пакет.9 графичкиот процесор Пристаништа - рударската машина систем доаѓа со 9 графичкиот процесор интерфејси, 60mm големи проред графика слот.Кога GPU се користи за overclocking, потрошувачката на енергија ќе биде многу повисока.Поддршка за 4 G независен приказ рударство, Rx570, 4 G компјутерска моќ 18 HM.Безбеден и Тивок - Тоа може да се обезбеди молчи перформанси, ниска потрошувачка на енергија, намалување на топлина, енергија-заштеда, и безбедна употреба.Имајте На ум - GPU рудар машина систем не доаѓаат со графичкиот процесор или PSU.Друг метод : можете да поврзете уште еден psu одделно и да се пресмета силата на напојување за да додадете графичкиот процесор.Поддршка 3060 GPUS независен приказ на рударството, со hashrate на 48 HM.Ако сакате да го користите мулти-канал напојување, треба да се кратки-коло тоа.Ова е задолжително за рударство било други cryptocurrency.Тоа може да се обезбеди молчи перформанси, ниска потрошувачка на енергија, намалување на топлина, енергија-заштеда, и безбедна употреба.Answer : ___________________________ Note : хард дискот не е опремен со систем.Препорачливо е да се користат под номинална моќност на псу, инаку, тоа е лесно да се изгори на матичната плоча и psu!На пример, во случај на 3090 overclocking, потрошувачката на енергија на една карта е за 350 W, па ние препорачуваме да користите 4 карти.

Особините

Купувачите избираат и

Складирање Цвет Кошница за Отпадоци Градите Организаторот за Организирање Играчка Складирање,Бебе Деца Играчки,Куче

Ако не сте задоволни со нашите производи,ние безусловно поддршка враќање и замена, ве молиме да бидат си

DEN 767.52

LED Лицето Шанса Знак за Бизнис, Супер-Светли LED Отвори Знак за Салон за Убавина, Електрични Рекламирање Прикажување

За HIDLY : го Прилагодите вашиот сопствен и уникатен ДОВЕДЕ Лицето Шанса Знак, одличен друга универзална о�

DEN 7896.00

QHH Безжична Тастатура и Глушец Комбо, Батерија Игри Канцеларијата Тастатура и Глушец Сет со Светлото и Исклучување

Интелигентни заштеда на енергија, издржливи, тастатурата автоматски се исклучува светлото кога тастат�

DEN 815.76