• Ново
Метал Чекор До Прстен Адаптер 43mm да 62mm Чекор-Up Леќа Адаптер Прстен за Филтри, Направени на CNC Машински Простор Алуминиум со Мат Црна Electroplated Заврши...

Метал Чекор До Прстен Адаптер 43mm да 62mm Чекор-Up Леќа Адаптер Прстен за Филтри, Направени на CNC Машински

DEN 240.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Покрај за создавање на финансиска смисла, ова ви овозможува да ја користите вашата омилена леќи низ различни големина УВ,ND,CPL , леќа адаптер е дизајниран да се вклопуваат безбедно да објективот, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.За среќа, постои ул.Ако првиот број е поголем, тоа е чекор надолу прстен Што е чекор до прстен?Чекор до прстени, исто така познат како адаптерот прстени, ќе ви овозможи да користат филтри и додатоци кои не се со иста големина како вашиот камери, леќи.Ласерски фонтови, многу издржливи се Исполнат Еколошките Стандарди на Ro HS. 【Опис на производот】 : првиот број на полнач прстен е секогаш објективот тема големина, вториот број е филтер за големината на додатокот.Материјал : space алуминиум Функција : да се Трансформира калибар адаптер прстен, може да се монтира на предната страна од леќа за да се постигнат различни дијаметар споделување на истиот објектив дијаметар филтер, леќа хауба, дополнителни леќа и други додатоци.Направен од метал запечатување прстен, многу построги.Промена на филтер или адаптер или леќа или други големина од 43mm да 62mm.Целта е да се зголеми дијаметарот на објективот.врвот на линијата квалитет, луксуз.Надворешен слој : црна дел хард оксидација процес.Compatiable За Да се страната на леќа : 43mm на страната на филтер тема : 62mm Пакетот Вклучува : 43mm да 62mm Метал Чекор До Прстен Адаптер *1(Оригинал Manufactory Пакет).

Особините

Купувачите избираат и