• Ново
Lizzy Џејмс Dragonfly Шарм Метален Теал Кожа Заврши Хривнија Ѓердан

Lizzy Џејмс Dragonfly Шарм Метален Теал Кожа Заврши Хривнија Ѓердан

DEN 2304.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

МАЛА Големина одговара ако вашиот зглоб мерки 5 7/8" - 6 1/8".МЕРКА ЗГЛОБ СО ПАНДЕЛКА ИЛИ ЛЕНТА МЕРКА-СИТ БЕЗ ГАСЕНА.Ние се создаде нараквица со гасена во тоа, така што тоа удобно одговара на вашиот зглоб лабаво и dangles.Се НОСАТ како бразлетна и ѓердан 2 изгледа во 1 парче.Dragonfly шарм и метал crescents во сребрена чинија.Големи се обезбеди затворач.Обвива околу вашиот зглоб 3 пати.На Dragonfly е двојно влакно кожа заврши шарм хривнија & ѓердан.На dragonfly шарм е симбол на трансформација, леснотија и радост.Рачно изработени во САД оваа уметничките парче накит, исто така може да се носи како ѓердан.Големината Информации Мерка вашиот зглоб со низа без гасена за да ја одреди вашата големина зглоб.Ова мерење ни овозможува да се создаде бразлетна дека ќе имаат гасена во тоа, така што тоа удобно одговара на вашиот зглоб.Ако низа мерки 5" - 5 3/8" без гасена - вашата големина е Мал.Ако низа мерки 5 1/2" - 5 3/4" без гасена - вашата големина е Мал.Ако низа мерки 5 7/8" - 6 1/8" без гасена - вашата големина е Мал.Ако низа мерки 6 1/4" - 6 1/2" без гасена - вашата големина е Медиум.Ако низа мерки 6 5/8" - 7" без гасена - вашата големина е Голем.Ако низа мерки 7 1/8" - 7 3/8" без гасена - вашата големина е X-Large.Ако низа мерки 7 1/2" - 7 3/4" без гасена - вашата големина е XX-Large.Ако низа мерки 7 7/8" - 8 1/4" без гасена - вашата големина е XXX-Големи.

Особините

Купувачите избираат и