• Ново
Aplus Дебели Растенијата Етикети и Ознаки, 200 КОМПЈУТЕРИ 0.71x4 Инчен Градина Маркери за Отворен и Затворен Растенија, Зеленчук, Водоотпорен, Пластика, Еднократно, Бела

Aplus Дебели Растенијата Етикети и Ознаки, 200 КОМПЈУТЕРИ 0.71x4 Инчен Градина Маркери за Отворен и Затворен

DEN 136.56

Износот
Во форма достапна за нарачката

СОВРШЕНА ГОЛЕМИНА : Нашата фабрика labels големина на 0.71 x 4 инчи (W x L) (1.8 x 10 cm), совршен за името на растенијата без блокирање на сончева светлина на садници.ДЕБЕЛА и ИЗДРЖЛИВИ : Ние само го користите трајни и здрав PP пластика за да ја направиме нашата градина маркери додека 1mm дебелина прави сигурни дека тоа е доволно силна за да биде лесно да се користи во речиси секој вид на почвата без да се прекрши, напукнување или chipping.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА и ДОЛГОТРАЈНИ : Нашата фабрика тагови користат матирано површина која овозможува лесно пишување.Градината етикети се УВ отпорни да го издржат ефекти на изложеност на сонце и да бидат повторно употребувани по чистењето.ВОДООТПОРЕН : Нашата градина ознаки се направени од водоотпорен пластични материјали, па тоа не е се грижите за дожд; вашите етикети ќе остане во место додека не се фаќа за нив надвор.BPA FREE : пластична на нашата градина знаци е Полипропилен (PP, исто така познат како polypropene), која е BPA free.Полипропилен е без мирис, нетоксичен, проѕирна тврда материја.Ве молиме да купите со доверба.

Особините

Купувачите избираат и