• Ново
100Pcs Пластични Растенијата Етикети, Т-Тип Ознаки Водоотпорен Повторно Употребливи Расадник Градина Етикета Цвет Зеленчук Билка Знаци, Бела

100Pcs Пластични Растенијата Етикети, Т-Тип Ознаки Водоотпорен Повторно Употребливи Расадник Градина Етикета

DEN 119.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

100 Pcs Растенијата Етикети.ШИРОКА ПРИМЕНА : .Дали вашите растенијата имаат име?Растенијата етикети води ќе се разбере светот на растенијата.ИЗДРЖЛИВИ И ВОДООТПОРЕН : пластични растенијата ознаки не се лесно да се скрши, има добра отпорност на вода, и не рѓа толку лесно како и метал ознаки.Белата боја етикета издвојува наспроти одлична комбинација помеѓу зелени растенија, можете да дизајн свој погон етикети во градина, училница проекти, градинка DIY занает рачно изработени или домашна декорација.94" (6x10 cm), Тоа е совршена големина за вашите растенија и не ќе се премногу простор на котел; Кога Т-облик дизајн на етикетата е вметната во почвата, нема да им наштети на корените на растенијата.Дали сакате да снимите растот на растенијата?Растенијата labels ви помогне да се задржи на патеката на садници.ШИРОКА ПРИМЕНА : Одлична за означување на каков вид на семе што растение или снимањето на нејзиниот раст ситуација, можете да дизајн свој погон етикети во градина, училница проекти, градинка DIY занает рачно изработени или домашна декорација.

Особините

Label Size:
6 x 10cm /2.36 x 3.94 inch Material

Купувачите избираат и