• Ново
PETZL - GRIGRI +, Belay Уред со Помошно Кочење, Портокал

PETZL - GRIGRI +, Belay Уред со Помошно Кочење, Портокал

DEN 3993.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

ЗА СИТЕ CLIMBERS : На GRIGRI + е belay уред со помошно кочење за затворени простории и на отворено.Наменета за сите climbers.ЈАЖЕ КОМПАТИБИЛНОСТ : Може да се користи на сите еден јажиња (8.5 за 11 mm во дијаметар) и оптимизирана за 8.9 да 10.5 мм дијаметар.ЛЕСЕН И ДОЛГОТРАЈНИ : Голема издржливост за интензивна употреба, благодарение на нерѓосувачки челик носат плоча.Тежи само 200 грама.НЕ ПАНИКА : Карактеристики на анти-паника се справи.Ако корисникот го повлекува премногу тешки за справување со анти-паника функција сопирачки и го запира потекло.ИЗБЕРЕТЕ ја ВАШАТА BELAY на ВЛАДАТА : на Врвот на јаже или олово, благодарение на копче knob.На врвот-јаже belay режим овозможува преземањето гасена и го прави за поудобно belay.GRIGRI + е помошно кочење уред наменет за сите climbers, и за внатрешна и надворешна маратон.Тоа може да се користи со сите еден јажиња (оптимизиран за 8.9 да 10.5 мм дијаметар јажиња) и е погоден за интензивна употреба.Намалувањето се справи нуди исклучителни потекло контрола.Два режими на користење, да се изберат во зависност од потребата : топ-јаже belay или да доведе belay.На врвот-јаже belay на владата и на анти-паника се справи со се направи за повеќе удобно belay, со што GRIGRI + особено погодна за учење.

Особините

Купувачите избираат и