• Ново
KWANLAAM 2 ПАРЧИЊА 4lb (2000g) Machinists Чекан со дрвени предмети се Справи, Ковач Штрајк Чекан Крстот Pein Чекан со Пад Кован Челик Глава & Дрвена Рачка за Изградба, Индустриски, за

KWANLAAM 2 ПАРЧИЊА 4lb (2000g) Machinists Чекан со дрвени предмети се Справи, Ковач Штрајк Чекан Крстот Pein

DEN 791.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ДОБРА ИЗРАБОТКА - Капка фалсификувани висока јаглероден челик глава и цврсти дрвени предмети ракувајте се цврсто заеднички во едно парче, ковач е чекан, ќе не е лесно да се распадне или да го прекинеме.Целосно термички обработени и црна обложени глава обезбедува висока цврстина и сила да трае долго.DUAL-ГЛАВАТА ДИЗАЈН - крстот pein чекан карактеристики плоштад главата и аглеста главата за двојно цели.На плоштадот главата има chamfered рабови и мерки на големина на 2 x 2 инчи, додека коса на главата е 1.6 инчи широка, целокупната главата големина е 5.9 x 1.8 инчи (L x W).ЛЕСНО ДА се ЗАФАТ - дршката седи и во рака, и тоа има 2 издлабена се справи со дамки еден се поблиску до базата на ковач дрвени чекани, а другата е поблиску до главата.Дрвена рачка е лакирани и фино полира за да се спречи гребнатини и се лизга отпор.ТЕШКИ И РАЗНОВРСНА - Ова е голем и тежок machinists чекан дека има доволно тежина за големи залихи и исто така лесно да се контролира на мали.Одлично за лим измислица, особено аглеста лим shaping, за впечатлива chisels и тупаници, како и поставување на заковки.НЕМА РИЗИК од КУПУВАЊЕ - За која било причина, ако не ви се допаѓа нашиот 4lb ковач чекан во рок од 30 дена, можете да контактирате со нас гаранција за парите назад.Или ако имате било какви прашања во врска со производот, ве молиме не двоумете се да ни испратите е-маил.

Особините

Купувачите избираат и

Складирање Цвет Кошница за Отпадоци Градите Организаторот за Организирање Играчка Складирање,Бебе Деца Играчки,Куче

Ако не сте задоволни со нашите производи,ние безусловно поддршка враќање и замена, ве молиме да бидат си

DEN 767.52

Висока прецизност метал резен алат, заб алуминиум мелење машина клуч на носителот рутер малку, подобрена додатоци

Погоден за мала брзина на обработка.Тоа е погоден за обработка нерѓосувачки челик, титаниум алуминиумс�

DEN 722.40

LED Лицето Шанса Знак за Бизнис, Супер-Светли LED Отвори Знак за Салон за Убавина, Електрични Рекламирање Прикажување

За HIDLY : го Прилагодите вашиот сопствен и уникатен ДОВЕДЕ Лицето Шанса Знак, одличен друга универзална о�

DEN 7896.00

QHH Безжична Тастатура и Глушец Комбо, Батерија Игри Канцеларијата Тастатура и Глушец Сет со Светлото и Исклучување

Интелигентни заштеда на енергија, издржливи, тастатурата автоматски се исклучува светлото кога тастат�

DEN 815.76