• Ново
Harrison Хауард 4 Јазол Коњ Јаже Оглавник

Harrison Хауард 4 Јазол Коњ Јаже Оглавник

DEN 359.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПОВЕЌЕ КОНТРОЛА : Карактеристики 4 стратешки поставени јазли на noseband, што е одлично за exerting поголема контрола за време на обука, за да се направи вашите реплики појасна и поостри, и да се поправи кога е потребно.Една големина во коњ големина (погоден за повеќето коњ-големина коњи.СИЛНА ЈАЖЕ : Направен со 1/4" поли јажето, оглавник врши само доволно сила и сепак нема да гризе вашиот коњ кога се под притисок.ГОЛЕМИНА ВРАТОВРСКА ПРСТЕН : ЕДНА големина им прстен е дизајниран да клип водството на јаже, како што не постои хардверот.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Изградена од една континуирана парче јаже со не хардвер да се скрши.Ве молиме овозможи мала разлика во димензии поради рачни мерења. 100% РАКА СТОКМЕНО : Направена од страна на страна, Harrison Хауард Јаже Halters донесе елегантни и рационализација design LIGHTWEIGHT & ЗДРАВ : Врзан од силна и лесна јаже, ова јаже оглавник дава вашиот коњ само правото одговара за оптимална удобност и ефикасност.Кога се користи со олово јаже, ова јаже оглавник е супер лесен за оглавник да се одржи.

Особините

Купувачите избираат и