• Ново
Weaver Кожа Плетенка Јаже Оглавник со 6' Доведе

Weaver Кожа Плетенка Јаже Оглавник со 6' Доведе

DEN 590.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесни, меки полиестер лента претстава која сама по сила и издржливост на овој оглавник.Идеален за коњи, кои се тешко на традиционалните halters.Мека лента парови со рамен плетенка noseband да се спречи триење и chafing за вашиот коњ удобност.Ќе не водат или stiffen со текот на времето.Основан од страна на Хари A. Weaver во 1973 година како Fryburg Чевли Продавница, Weaver Кожа се зголеми од скромните почетоци во доверлив производителот на широк спектар на кожа и најлон стоки.Денес е Weaver Кожа е доживува постојан раст и ги задоволува различни U. S. и меѓународни клиенти во пазарите служи вклучувајќи ги и копитари, животни, домашни миленичиња, кожа снабдување, и arborist,.Иако има многу промени во текот на годините, нашата цврста определба за нашите клиенти останува наш врвен приоритет.Многу од нашите производи се рачно изработени во Планината.Се надевам, Охајо и во функција на најдобрите материјали, вешти Американски изработка и доработка допира со години на сигурни перформанси.

Особините

Купувачите избираат и