• Ново
HOMENOTE 60pcs Бамбус Растенијата Етикети (6 х 10 cm) со Бонус Пенкало Зеленчукова Градина Маркери Т-Тип на Растенијата Ознаки за Растенија

HOMENOTE 60pcs Бамбус Растенијата Етикети (6 х 10 cm) со Бонус Пенкало Зеленчукова Градина Маркери Т-Тип на

DEN 431.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : 6 * 10 cm (2.36" широк на врвот (1.HOMENOTE Растенијата Етикети. 【Совршен Дизајн и Големина】Мерење на 4" високи x 2.36 * 4 инчен).Го персонализирате на растенијата ознаки со кратка порака/текстови што ви се допаѓа е совршен завршувањето на допир да вашиот potted градина. 【Лесно да го напишете, не е Лесно да се измиете】На растенијата етикети се толку лесно да се напише на мазната површина со овој бонус трајно одбележување на пенкало, и немојте да се грижите воопшто за мастило во фабриката ознаки измиете во дожд. 【Природен Материјал】На Зеленчукова градина маркери се направени од 100% природни бамбус кои не влијаат на земјата како пластика растенијата етикети, е пријателски и обновливите извори на ресурси на животната средина.Добар избор за подарок за вашите пријатели, колеги, љубовници и членовите на семејството кои сакаат градинарството.【Голема Вредност Пакет】во Споредба со другите марки, овие HOMENOTE растенијата етикети вклучуваат 60 парчиња и бонус на одбележувањето пенкало за вас, што може да ви помогне да се одбележи видови на растенија, семиња,или зеленчук со градина маркери.Материјал : природни бамбус. Бамбус Растенијата Етикета x 60.4" високо во горниот дел), овие Т-тип на растенијата маркери имаат доволно простор за да етикета повеќе од само растенија имиња на нив.

Особините

Купувачите избираат и