• Ново
Магнетни Мерења Лажици Сет од 6 Нерѓосувачки Челик Двојна Двострано Пластовидно Лажичка за Мерење на Сува и Течни Состојки

Магнетни Мерења Лажици Сет од 6 Нерѓосувачки Челик Двојна Двострано Пластовидно Лажичка за Мерење на Сува и

DEN 431.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

【НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК МЕРЕЊЕ ЛАЖИЦИ】- мерење лажици се направени на премија од не 'рѓосувачки челик, кои имаат здрав изградба и брусен заврши површината, Тие се интегрирани и многу мазни, па нема дупки или crannies за нечистотија за да се скрие, ќе не' рѓа, прашина, или се деформира.【 МАГНЕТНИ МЕРЕЊА ЛАЖИЦИ ПОСТАВИТЕ】- мерење лажици сет од 6 индивидуални различни големина Мерење лажици :1/8 лажиче, 1/4 лажиче, 1/2 лажиче, 1 лажиче, 1/2 Tbsp, 1 Tbsp Со точни tsp/tbsp и ml мерења, па лесно точна мерка за означување на различни лажица големини.Dual-крај дизајн го прави компатибилен за мерење на сува и течни објекти како што се зачини, шеќер, сол, масло, кафе, пченица и сл.Брзо земи лажица ви треба, без да изпортвам со отворање и затворање на прстен. 【ERSATILE ДИЗАЈН 】Овие магнетни не ' рѓосувачки мерење лажици се одлични за мерење на зачини, шеќер, сол, масло, кафе, пченица и сл. Карактеристики : .

Особините

1/8 teaspoon (0.62 ML) 1/4-teaspoon (1.25 ML) 1/2-teaspoon (2.5 ML) 1-teaspoon (5 ML) 1/2-Tablespoon (7.5 ML) 1-Tablespoon (15 ML) Read more :

Купувачите избираат и