• Ново
INTLLAB Micropipette, Еден Канал Pipette, Висока Прецизност Прилагодливи Pipettor за Земање мостри и Издавање, 2-10mL

INTLLAB Micropipette, Еден Канал Pipette, Висока Прецизност Прилагодливи Pipettor за Земање мостри и Издавање,

DEN 571.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

✔ ПРИЛАГОДЛИВИ СПЕКТАР - Волумен Опсег : 2-10 m L; Increment : 0.1 m L. ✔ ЛЕСНО ДА се ЧИТААТ И КОРИСТАТ : Цифрен екран за да се овозможи точни волумен на поставување и полесно за јачина на идентификација. ✔ ПРЕЦИЗНИ ВШМУКУВАЊЕ : Сите pipettes се фабрички калибриран да бидете сигурни дека се многу точни.Лесно да се калибрира и одржување со алатка обезбедени. ✔ ВИСОК КВАЛИТЕТ - отпорна на киселина и алкално, наменета за најдолг животен век. ✔ ПРЕНОСНИ ЗА ШИРОКА УПОТРЕБА : Обично се користат во лабораторија, микробиологија, хемиски тест и сите кои експериментални процес.

Особините

Купувачите избираат и