• Ново
Б-Mardi Ултра Здрав Заклучување Carabiner Клипови,12KN (2697 lbs) Carabiner Тешки за Hammocks, Кампување,Планинарење, Замав, Заклучување Куче Поводник и Темперамент, Отворено,Туризам & Ко

Б-Mardi Ултра Здрав Заклучување Carabiner Клипови,12KN (2697 lbs) Carabiner Тешки за Hammocks, Кампување,Планинарење,

DEN 335.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Алуминиум.ИЗДРЖЛИВИ : Направени од авион одделение алуминиум, овие Caribeaners се издржливи;КОМПАКТЕН И ЛЕСЕН : Со дланка големина дизајн.Секој carabiner тежи само 27 грама (0.95 унци).Тешки carabiners : Главна оска сила 12 KN, Крос-натоварени во 6 KN.Сите Намена caribeener клипови : На carabiners се совршени за hammock,кампување,риболов,пешачењето,ранец,гребло,патуваат,замав,удирање торба,куче поводник и повеќе.НЕ ЗА КАЧУВАЊЕ.БРЗ ЗАКЛУЧУВАЊЕ, Веднаш да се заклучи и една рака за да го отворите, 2 Пат заклучување, брзата флип пролет портата овозможува за еден раце работа, кои ќе го цениме за лесен стил setup.Жица портата тип, помага во намалување на портата lash, и Г облик дизајн обезбедува најсилните carabiner со најголемите портата отворање големина.КВАЛИТЕТОТ CARABINER, Многу мазна заклучување и портата површина, и тоа им овозможува на нови корисници не да се грижите за добивање крв плускавци или гребење од себе ако тие не се користат за carabiner; Целосна наплата ако не ви се допаѓа тоа, ве молиме да се купи без да се грижите.

Особините

Купувачите избираат и