• Ново
AOG Американската Надворешна Скара Т-Серија 24-Инчен 2-Режач Природен Гас Скара На Пиедестал со Скара - 24NPT

AOG Американската Надворешна Скара Т-Серија 24-Инчен 2-Режач Природен Гас Скара На Пиедестал со Скара - 24NPT

DEN 2639.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Со гордост се направени во САД и изградена минатата, оваа AOG Т-Серија природен гас скара карактеристики комерцијални одделение 304 серија не ' рѓосувачки челик изградба, долго-траен нерѓосувачки готвење мрежи и тешки-должност затоплување багажник, и високо-софистицирани нерѓосувачки челик 32,000 BTU U-облик горилници со интегрирана поддршка мислења за перформанси и издржливост.Изградена од 304 одделение од нерѓосувачки челик за квалитет, издржливост.Други големи функции на оваа скара вклучуваат 432 квадратни инчи на основното бразилецот простор, од не ' рѓосувачки челик испарувач панели (исто така наречен пламен tamers) за дури и топлината, цврсти месинг вентили со црвено-разгореа пред копчиња за прецизна контрола на температурата и подолг живот, и на пренасочени маснотии систем за управување со слајд-out капе лента за безболно да се исчисти.Вклучени задните инфраред скара режач за бавно печење живина или печено месо.Сите AOG пиедестал скари може да се им била заклучена на палубата или бетонски плочи, и се оптимизиран за паркови, condominiums, станови, апартмани, и никаде на друго место каде просторот е премија.Заедно со остатокот на AOG линија, тие се пофали со стилски, елегантен изглед, вклучувајќи го и убава двојно обложени сатенски финиш хауба, од нерѓосувачки челик, градежништвото, и специјално дизајниран аналогни термометар со полиран рамки.

Особините

Купувачите избираат и