• Ново
Стационарни Хартија и Коверти Поставите Пакет на 48 - Јапонски Канцелариски Поставите Гроздобер Флорални Буква Пишувате на Хартија - 8.5 x 11 Инчен

Стационарни Хартија и Коверти Поставите Пакет на 48 - Јапонски Канцелариски Поставите Гроздобер Флорални Буква

DEN 310.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

★КАРАКТЕРИСТИЧНА ГРОЗДОБЕР ДИЗАЈН СТАЦИОНАРНИ SET - Овие стационарни собата е совршен за кои сака да пишувам ракописниот писма.На писмото на пишување на магистерската со некои декорација на агол и малку боја на позадина прави calligraphy или да напишат јасни, но елегантна и импресивен. ★ЛУКСУЗЕН БУКВА на ХАРТИЈА И НЕКОЈ - и Двете буква на хартија и коверти се испечатени на мазни рециклираната хартија, компатибилен со инкџет или ласерски печатач, фонтана пенкало или гел пенкало. ★ЗАПЕЧАТУВАЊЕ КОВЕРТИ ЗАЧУВАЈ ВАШЕТО ВРЕМЕ - Денови на коверти без лепак се качил.Нашите стационарни вклучува авто-лепење коверти, која завршува испраќање писмо лесно. ★УРЕДНИ ПАКЕТ ИНДИВИДУАЛНИ ПАКЕТ - Секој канцелариски сет содржи 6 индивидуални пакети со 8 Јапонски стационарни хартија & 4 коверти на секој дизајн, целосно 6 различни бои избрани. ★МЕРЕЊЕ - Канцелариски хартија во 7.3 Инчен x 10.25 Инчен, Запечатување коверти во 8.5 Инчен x 4.3 Инчи.Канцелариски хартија во 7.3 Инчен x 10.25 Инчни, 8 листови за дизајн, 6 дизајни асортиман Запечатување коверти во 8.5 Инчен x 4.3 Инчен, 4 пликови по дизајн, 6 дизајни асортиман.

Особините

Купувачите избираат и