• Ново
NORTIV 8 Мажите 6 Инчен Челик Пети Водоотпорен Работа Чизми Против Пролизгување Тактички Безбедност Изградба на Индустриска Чизми

NORTIV 8 Мажите 6 Инчен Челик Пети Водоотпорен Работа Чизми Против Пролизгување Тактички Безбедност Изградба

DEN 1367.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу 5.5" од лак.Платформа мерки околу 1".Заштита & удобност:Челик безбедност пети обезбеди подобра заштита за вашиот пети штити прсти.На поместена јазик и јака за дополнителна удобност.Издржливи & дише:The full-жито кожа горен дел испорача долгорочна издржливост.Дише ткаенина поставата држи нозете на ладно и суво.И висок абразија-отпорни кожа обезбедува целосна заштита.Оваа комбинација структура обезбедува максимална удобност и обезбедува дише и долгорочна заштита во исто време.Динамичен 3-единствен систем : (1) Пренослив, шок-абсорбента перница во единствена нуди лак поддршка за сите-ден удобност. (2)Флексибилни & пункција-доказ Midsole е изграден за да ги заштитите вашите нозе да бидат зимските со остри предмети (3) се Лизга, нафта и абразија-отпорни гума надвор единствена е флексибилен одговор на разни отворено терен.Совршен за повеќе работни места : NORTIV 8 работа чизми за мажи наменета за сите-ден удобност, заштита и стабилност на работното место.Секогаш се чувствуваат сигурни во бројни работа средини како и изградба, двор, заварување, потрагата, покриви, итн.Она што ќе добиете : Nortiv 8 има за цел да обезбеди висок квалитет на отворено чевли.Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате било каков проблем.

Особините

Купувачите избираат и