• Ново
LaMotte 0352 Обична Пластична Намалувањето Pipette

LaMotte 0352 Обична Пластична Намалувањето Pipette

DEN 182.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пластични dropper pipette да се издаваат течни капка по капка.Еден по пакет.Pipettes се лабораторија алатки за собирање, транспортирање, и издавање на мала количина на течност.Понекогаш се нарекува pipets, pipettors, или хемиски droppers, а pipette е составен од цевка која собира мери супстанција и механизам да aspirate и издава супстанција.Некои pipettes може да се измери определен волумен на течност, другите се дипломирани да се покаже на јачината на звукот, додека други може да се постави за мерење на волумен во рамките на опсег.Pipettes може да aspirate и издава течни рачно, по електронски пат или со pipette додатен дека може да се моторизирани.Pipettes се достапни во различни големини и дизајни, нудат ергономски карактеристики за често се повторува функции, може да се autoclavable за повторна употреба, или за еднократна употреба.Тип на pipette користи е утврдена од страна на лабораторија апликации.Pipettes обично се користат во медицината, биологијата, хемијата, и биотехнологија за течни ракување, земање на примероци, тестирање, и клеточна култура апликации.La Motte произведува аналитички реагенси, преносни вода тестирање на инструменти, и микробиолошкото тестирање на производи.Компанијата, основана во 1919 година, е со седиште во Chestertown, MD.

Особините

Купувачите избираат и