• Ново
HeiyRC Опрема за Слетување Екстензии за DJI Mavic 2 Про Зум Летало Брзо Ослободување Висина Extender Sled Форма Заштитник Додаток

HeiyRC Опрема за Слетување Екстензии за DJI Mavic 2 Про Зум Летало Брзо Ослободување Висина Extender Sled Форма

DEN 302.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Кога полетување или слетување во тревата или карпи, тоа може да се заштити шасија или пропелери и,.Спречи летало од ѓубрето над.Инсталацијата е завршена.На сензорот дупки се задржани на дното.Ќе не блокира дното сензор или влијаат на дното топлина дисипација.На gimbal камера и летало дното директно ја допре земјата и пропелер се заплетка во трева.Побезбеден!.Совршено се вклопува во трупот на авионот.Не се погодни за Mavic Про 1 летало.Брзо ослободување дизајнирање,трае само неколку секунди за да го инсталирате и да ги отстраните,нема да го блокира камера надолу визија, без разлика во спортски режим или nomal режим,.Направи полетување и слетување на нерамна земјата постабилна.Целиот летало е издигнат на безбедно растојание од земјата.Избегнувајте земјата остатоци од загадувачки на летало трупот на авионот.Трупот на авионот е речиси целосно се покриени со трева.Производот содржи : 1 парчиња опрема за слетување,погоден за Mavic 2 летало само.Целосно завршена.Не ќе падне или тресете за време на летот.Истовремено обезбедување на сила на tripod, на оклопна на дното топлина мијалник е минимален.Многу несигурна.Едноставен за инсталација и отстранување, нема да ја оштети дното на летало.

Особините

Купувачите избираат и