• Ново
Рок Exotica rockD ANSI Нерѓосувачки Челик Carabiner NFPA/ANSI

Рок Exotica rockD ANSI Нерѓосувачки Челик Carabiner NFPA/ANSI

DEN 1200.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

MBS-Мајор : 40k N.Портата Отворање : .93" (23.5 mm).Сертификација : ANSI Z359.12. NFPA.Дел # : C2 S АА.На rock D ANSI Нерѓосувачки carabiner е комбинација на тешки ANSI портата со компактни сила на rock D рамка.ANSI Z359.12 (09) сертифицирани.На rock D Нерѓосувачки е вистинскиот избор за силен, компактен carabiner, тешко е доволно да се одржи во harshest на средини.Тесниот, асиметрични, "Г" форма се концентрира на оптоварување по должината на ' рбетот, што ги зголемува силата на carabiner по должината на главна оска.Не само што е рамка направени од не ' рѓосувачки челик, но исто така и компоненти во рамките на carabiner.Секое парче ќе се спротивстави на корозија далеку ги надминува еквивалент материјали се наоѓаат во други не-не ' рѓосувачки carabiners.На rock D карактеристики и неколку уникатни Рок Exotica дизајн елементи : финтата-отпорна заклучување носот дизајн, заклучување на статус индикатор, прецизност машински рамка, и аглеста портата за максимална портата отворање.

Особините

Купувачите избираат и