• Ново
Owlery Бакарна Плоча Метал Растенијата Labels Градина Удел Ознаки за Обновливи Садење Градинарство Маркери (5 x 2.6 инчи)

Owlery Бакарна Плоча Метал Растенијата Labels Градина Удел Ознаки за Обновливи Садење Градинарство Маркери (5

DEN 263.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

30 компјутери Растенијата Labels - Вкупна висина 5.9", Плоча област 2.5" x 1.4".Сет од 30 парчиња.Направени со Метал - Бакар име плоча, поцинкуван железо прашање.Лесен за Употреба - Идеален за градината и potted растенија.Да се користи на етикетата, напишете име или знак на чинијата за сервирање.Потоа вметнете ја етикетата во почвата.Обновливи & Долготрајни - препорачливо е да се одбележи со постојан маркер пенкало(не се вклучени).Ознаката нема да исчезнат.Како метал етикети се издржлив и силен, тоа нема да го оштети по употребата.Можете да ги чисти и да ги одржувате да се користи за следната сезона, или наредната година.Имајте На ум - бакар labels развие патина со текот на времето, што е природно и нормално кога бакар изложени на сонце и дожд времето.Да се задржи на бакар чиста и сјајна, ве молиме да не ја гребете површината, или со слој на бакар плоча со полиуретан.Големина : 5 x 2.6 инч.

Особините

Купувачите избираат и