• Ново
Фриман G2XL31 2 Генерација Пневматски 3-во-1 16-Мерач и 18-Мерач Nailer / Спојувач

Фриман G2XL31 2 Генерација Пневматски 3-во-1 16-Мерач и 18-Мерач Nailer / Спојувач

DEN 2296.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Надгради внатрешни делови и оптимален проток на воздух се обезбедат подобри возење моќ со помалку воздух потрошувачка.На Фриман 2 Генерација Пневматски 3-во-1 16-Мерач и 18-Мерач Nailer / Спојувач е поддржан од страна на индустријата-од водечките 7 Година Професионални Гаранција и 90 Ден погоден за носене Делови Гаранцијата, и доаѓа со 1/4" NPT конектор, воздух алатка масло, и прилагодување на алатките.Не март безбедност совет спречува оштетување на работните површини за професионален финиш.Едно парче челик, прекалени вози ножот за сила и издржливост.Оваа пневматски nailer и спојувач комбо испорачува висок квалитет на перформанси за вашиот следен круна калапи, база одбор, прозорец обвивка, чаир железнички, мебел собранието, cabinetry, или други заврши проектот.Идеален за круната во калапи, база одбори, прозорец обвивка, чаир шини, мебел, cabinetry, и други заврши проекти.Дизајниран за максимална удобност и контрола, оваа nailer карактеристики обновено текстура зафат, прилагодлив метал појас кука, одберете оган предизвика лесно да се префрлате помеѓу судрат и секвенцијален режими, алатката-бесплатно длабочина на диск за лесно корекција, не-март совет, и задните на издувните гасови. 3-во-1 списание дискови 18 мерач бред ноктите од 5/8" – 2", 16 се измери директно заврши нокти од 3/4" – 2", а 18 се измери 1/4" тесен круна staples од 5/8" – 1-5/8".Следната генерација на 3-во-1 финиш nailer / спојувач испорачува изведувачот-одделение перформанси и врвот на линијата карактеристики.

Особините

Купувачите избираат и