• Ново
McDavid ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН Градите Заштитник, Срцето Guard Sternum Заштита Поместена Кошула за Безбол, Фудбал, Лакрос и Голманите Млади и Возрасни Големини

McDavid ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН Градите Заштитник, Срцето Guard Sternum Заштита Поместена Кошула за Безбол, Фудбал, Лакрос

DEN 1199.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Машина За Миење.ДИЗАЈН – Компресија Кошула Мажи/Момчиња - Mesh ткаенини преку рамениците назад и страни за целосна-на вентилација, h Dc Влага Технологија за Управување со води спортисти ладно и суво.ЗАШТИТА – Голем Хексадецимален технологија подлога за покривање sternum, срцето и градите област – Штитови против удари од топки, терени, и тешко хитови.ИДЕАЛНО – Чува било спортист безбедно за време на игра – Совршени за Бејзбол, Лакрос, Макбаскет, Фудбал, Рагби, Tball, Catchers, Голманите, Pitching и Погодок.Родителите се задржи вашето дете и играчи безбедно додека тие се натпреваруваат!.EZ ГРИЖА –Машина Перат - Може да се фрла директно во миење со својата редовна облека и е подготвен повторно за следната пракса, натпревар или игра.ГОЛЕМИНАТА - врз Основа на Градите Големина : XXSmall : Младински Градите 20-23" XSmall : Младински Градите 23-25" Младите Мал : 25-26.5" Младите Медиум : 26.5-29.5", Младите Големи : 29.5-33", "Младите XLarge : 33-36".Mc David ХЕКСАДЕЦИМАЛЕН Градите Заштитник, Срце-Guard/Sternum Заштита – Поместена Кошула за Безбол, Фудбал, Лакрос и Голманите - Youth & Возрасни Големини.

Особините

Купувачите избираат и