• Ново
NORTIV 8 Мажите 6 Инчен Челик Пети Водоотпорен Работа Чизми Против Пролизгување Тактички Безбедност Изградба на Индустриска Чизми

NORTIV 8 Мажите 6 Инчен Челик Пети Водоотпорен Работа Чизми Против Пролизгување Тактички Безбедност Изградба

DEN 1367.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% Кожа.Увезени.Гумен ѓон.Вратило мерки околу 5.5" од лак.Платформа мерки околу 1".Заштита & удобност:Челик безбедност пети обезбеди подобра заштита за вашиот пети штити прсти.На поместена јазик и јака за дополнителна удобност.Издржливи & дише:The full-жито кожа горен дел испорача долгорочна издржливост.Дише ткаенина поставата држи нозете на ладно и суво.И висок абразија-отпорни кожа обезбедува целосна заштита.Оваа комбинација структура обезбедува максимална удобност и обезбедува дише и долгорочна заштита во исто време.Динамичен 3-единствен систем : (1) Пренослив, шок-абсорбента перница во единствена нуди лак поддршка за сите-ден удобност. (2)Флексибилни & пункција-доказ Midsole е изграден за да ги заштитите вашите нозе да бидат зимските со остри предмети (3) се Лизга, нафта и абразија-отпорни гума надвор единствена е флексибилен одговор на разни отворено терен.Совршен за повеќе работни места : NORTIV 8 работа чизми за мажи наменета за сите-ден удобност, заштита и стабилност на работното место.Секогаш се чувствуваат сигурни во бројни работа средини како и изградба, двор, заварување, потрагата, покриви, итн.Она што ќе добиете : Nortiv 8 има за цел да обезбеди висок квалитет на отворено чевли.Ве молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате било каков проблем.

Особините

Купувачите избираат и