• Ново
Рачно изработени Исцелување Obsidian Точка со Исток Југо-Запад, Север Букви Пет Елементи Насока Руна Камења Оркестарот (Злато)

Рачно изработени Исцелување Obsidian Точка со Исток Југо-Запад, Север Букви Пет Елементи Насока Руна Камења

DEN 431.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Врвен квалитет на црна obsidian стапче посочи & 6 фацетирани, Должина : околу 50-60mm (1.98-2.36?).Ширина : 10-15mm(0.4-0.6").Овој сет содржи 4 obsidian прачки, на прачки се врежани со зборови југ,исток,север и запад, поделени во злато и сребро.Obsidian се раствора негативност и прочистува аурата, и е особено корисен за чистење на блокади на Сончевиот Plexus Чакра.Овој одличен сет е вашиот најдобар избор за емоционална исцелување и духовен развој.Овие прекрасни кристали и камења се направи исклучителна партнер да Реики, Медитација и Магии.Тие природно се уништи и transmute негативни енергии нуди животната средина благослови за секоја соба во вашиот дом, вашата канцеларија, вашиот духовен работниот простор.Погоден за Насловна&канцеларија декорација, кристално собирање, страшно подарок идеја за оние кои се само на почетокот да експериментираат со исцелување кристали.Секое духовно исцелување камен има специфична боја и енергетски вибрации, емитуваат позитивна енергија за самите и очисти вашата аура.Секој од кристал прачки е неподносливо за око, нуди необјаснива радост на набљудувачот.Идеален за употреба со кристално колектори и ентузијасти, vibrational исцелители, реики терапевти и други енергија работници.Боја : Злато.

Особините

Купувачите избираат и