• Ново
АРКТИКОТ ФОКС Вегетаријанската и Суровост-Бесплатно Полу-Постојани Боја на Коса Боја (8 Fl Мл, АРКТИКОТ МАГЛА DILUTER)

АРКТИКОТ ФОКС Вегетаријанската и Суровост-Бесплатно Полу-Постојани Боја на Коса Боја (8 Fl Мл, АРКТИКОТ МАГЛА

DEN 369.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Сакате совршена пастелни?Арктикот Магла diluter е идеална основа за мешање сопствен боја или пастелни користење на било која друга БОЛЕСТ сенка.Започнете со Арктикот Магла, а потоа додадете вашиот следен сенка во (малку по малку) се додека не се добие совршена боја.Можете да додадете како многу или малку на вашиот пигментирани бои за тоа како ви се допаѓа.Ако вашата база боја не е сосема доволно светлина за супер пастелни бои ова е најдобар начин да го добиете посакуваниот изглед и да се обезбеди максимална покриеност.Среќен мешање, може да сила да биде со вас!.Answer : ___________________________ Note : Арктикот Магла не е во боја, тонери, или осветлување производ.Оваа diluter нема да имаат ефект на косата ако се применуваат по себе - таа е наменета да се меша со други бои за да креирате сопствени нијанси.Направи само од вегетаријанска состојки без животните од производи.Нема штетни хемикалии во Арктикот Фокс Боја на Коса што ја оштети косата како хемиски врз основа коса бои.Арктикот Фокс Бои Косата се нежни за честа употреба и всушност услови вашата коса како што тоа го враќа vibrancy.Долготрајни Бои, Тестови Помалку, Сладок Мирис, Без Насмевка, Без Амонијак, Без Етил Алкохол, Нема PPD.Големина : 8 Fl Мл (Пакување од 1) | Боја : АРКТИКОТ МАГЛА DILUTER.

Особините

Купувачите избираат и