• Ново
Zittack Hydrocolloid Печ Исполнет со Масло од Чајно Дрво (1 Пакет/20 Count), Апсорпција Маска, Невидлив Проблем Печ, Лицето Налепница

Zittack Hydrocolloid Печ Исполнет со Масло од Чајно Дрво (1 Пакет/20 Count), Апсорпција Маска, Невидлив Проблем

DEN 239.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Силна Лепенка Изградена Минатата : Нашата закрпи се изведуваше од ултра тенок hydrocolloid материјал кој маскирна во кожата беспрекорно за суптилни покриеност денот или ноќта.Zittack содржи масло од чајно дрво познат по своите анти-воспалителни корист која му помага да се смири и ублажување на болни и иритирана кожа.Тоа е хидро исцелување проблем печ исполнет со дише hydrocolloid полимер да се обезбеди изолација и заштитна средина на оние грозен zits и точки, да ги извлече и да ги апсорбира течност длабоко во blemish, и да ги смири воспаление и црвенило.Велат здраво на подобро кожата утре!За да го користите, само чиста и сува вашето лице, ќе се применуваат место точка, и дозволете Zittack својата магија!Откако печ се врти бела, можете да нежно се отстрани и да одат, или да го замени со друг далноводи како што е потребно до сите течност се отстранува.Футуристички нега на кожата : Ние направивме Zittack со hydrocolloid полимер технологија често се користи во раната грижа што нежно coaxed надвор течност од breakouts без overdrying или иритирачки кожата.За Сите Типови на Кожа : Zittack е дизајниран со сите во предвид, вклучувајќи ги и сува, мрсна, зрели, или чувствителна кожа.Масло од чајно Дрво Инфузија : Zittack закрпи се уникатно формулиран со чајно дрво етерични масла, која е нега на кожата центар познат за тоа е природно воспалителни својства.Нашиот чај дрво инфузија смирува и ги смирува кожата додека спречување на понатамошно црвенило, или сува пост blemish кожата.

Особините

Купувачите избираат и