• Ново
XINDA Спасување Слика 8 Descender - 50kN Големи Свиткана-Уво Качување Descender, Алуминиум Легура Belay Уред за Маратон,Rappelling,Спасување,Обука,Антенски Јога

XINDA Спасување Слика 8 Descender - 50kN Големи Свиткана-Уво Качување Descender, Алуминиум Легура Belay Уред

DEN 2011.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

XINDA спасување слика 8 descender со свиткана-уши е подобрување во однос стандардна слика 8 уреди.Како разноврсна rappel уред, широко се користат за спасување, обука, mountaineering, спелеолошки ,кои работат на-на-на висина, антенски свила и др.Свиткана-Уво Дизајн!Средниот дел од 8-во облик на прстен е задебелена,дебелината е поголем од двата краја, во голема мера се намалува на триење или носат на јаже да се минимално ниво.Кршење сила : 50 KN(11,000 lbs).Лесно Заклучување-оф!Со свиткана-уво, заклучување се исклучи со двете раце за слободни ќе биде многу полесно и побезбедно.Спецификација : Должина : 6.69", Ширина : 6.69", горната дупка должина : 2.16", средната дупка должина : 1.25", пониски дупка должина 1.57", Дебелина : 0.66"; Тежина : 280g (9.87 мл).Она што Ќе Добиете за : 1 buc XINDA слика 8 descender. 30 дена нема причина да се вратат, 90-дена пари назад политика за квалитет на прашања поврзани ви даде 100% задоволство,ве молиме да се купи без да се грижите.XINDA 50 KN Слика 8 Descender со Свиткана-Уво,Алуминиум Легура Rappelling Опрема Belay Уред за Маратон,Спасување,Обука.

Особините

Length:
6.69”, Width

Купувачите избираат и