• Ново
Whaline 50Pcs Дрвени Растенијата Етикети со Маркер Пенкало, Водоотпорен Посочи Дрвени Растенијата Знак Ознаки Еко-Пријателски Градина Маркери за Семе Potted Билки, Цвеќиња

Whaline 50Pcs Дрвени Растенијата Етикети со Маркер Пенкало, Водоотпорен Посочи Дрвени Растенијата Знак Ознаки

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина на & Количество – 15.3 cm / 6" во должина од 2 cm / 0.8" во ширина.Пакет Количина : 50 Pcs Укажа на Растенијата Labels + 1 Маркер Пенкало.Двострано запишување ознаки, обезбедување на доволно простор за да се напише.Еко-пријателски Материјал – Овие градина маркери се направени од 100% природни basswood кои не се на штета на земјата како пластика растенијата етикети, е еко-пријателски и обновливите извори.Лесно да се напише – фабриката етикети се толку лесно да се напише на мазната површина со маркер пенкало, и ве молиме да не се грижи за мастило на растенијата ознаки ќе ги измиете на дожд или исчезнат во сонце.Широка употреба – На растенијата ознаки се погодни за мини зелена куќа, мал potted или вашата градина.Тоа се однесува на овошни дрвја, расадник акции, цвеќиња, растенија, зеленчук, potted, итн.Употребата на ознаките не ќе имаат некакво влијание на растенијата.DIY проекти – Можете да дизајн свој погон етикети во градина, училница проекти, градинка DIY занает рачно изработени или домашна декорација.Креативни дизајни ги инспирира вашата имагинација и да му се посветам на рацете на способност.

Особините

Купувачите избираат и