• Ново
Harrison Хауард Коњ Оглавник Руно Покрие Поставите 9 Парчиња

Harrison Хауард Коњ Оглавник Руно Покрие Поставите 9 Парчиња

DEN 407.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИСКЛУЧИТЕЛНА УДОБНОСТ : Направен од врвен квалитет синтетички овча кој обезбедува вашиот коњ со екстра мекост, удобност и заштита од chafing, рани, и иритација на темето, образите, носот, и вратот.Идеален за приколка јава или чувствителни коњи. 9-ПАРЧЕ РУНО СЕТ : комплетен сет вклучувајќи круна*1, noseband*1, образ парче*2, брадата парче*2, и вратот парче*3 за да се обезбеди коњи, со сите околу заштита на нивните чувствителни лица.Мекост ниво тие ќе радосно да го прифати.Опремување на вашиот коњ со овој сет и тој е бришење-бесплатно!.ПРЕВЕНЦИЈА на ПОВРЕДИ : Ефикасна заштита од рани, раствори, иритација, непријатно притисок, и повеќе.Мека баласт е идеален за амортизирање и заштита против рани и chafing.БРЗ СТИСОК НА МОНТИРАЊЕ : Сигурен прилог, опремени со здрав и лесен-за-применуваат брзо стисок сврзувачки елементи за да се обезбеди сит и мека монтирање над коњот е лицето.ЛЕСНО ОДРЖУВАЊЕ : Машина за миење со ладна вода на нежна циклус.Користете само кожа/волна-одобрени средства.Воздух за сушење ќе им помогне на пената до овча.Живописни бои : Кафеава, Сива, Беж, и Пинк за да одговара со вашиот коњ е уникатен изглед.Забелешка : Кожа Оглавник Не се Вклучени (прикаже цел само).

Особините

Купувачите избираат и