• Ново
XINDA Спасување Слика 9 Descender Долга Рачка, Алуминиум Легура Качување Descender Rappelling Опрема Belay Уред

XINDA Спасување Слика 9 Descender Долга Рачка, Алуминиум Легура Качување Descender Rappelling Опрема Belay Уред

DEN 527.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

XINDA слика 9 descender со долга рачка е Надграден за стандардна слика 8 уреди.Како разноврсна rappel уред, широко се користат за спасување, обука, mountaineering, спелеолошки ,кои работат на-на-на висина, антенски свила и др. 9-во облик на дизајн со долга рачка!Тоа може да се заштити вашата безбедност, дури и повеќе и се спаси напор.Таа користи на триење помеѓу нагоре јаже, надолу јаже и descender да се контролира.Кршење сила : 8.5 KN, Напнатост : 4 KN, Работа оптоварување : 150kg/ 330lb.Лесно Заклучување-оф!Употреба на долга рачка за да работат на принципот на потпора.Ослободување на Вашата Рака и Веднаш да Престане Опаѓачки!.Спецификација : Должина : 9.17", Ширина : 3.26", Тежина : 192g (6.77 мл).За 8-12mm Јаже.Она што Ќе Добиете за : 1 buc XINDA слика 9 descender. 30 дена нема причина да се вратат, 90-дена пари назад политика за квалитет на прашања поврзани ви даде 100% задоволство,ве молиме да се купи без да се грижите.Xinda Слика 9 Descender Долга Рачка - Надгради 8 Descender Алуминиум Легура Местење Плоча,Rappelling Опрема Belay Уред за Маратон,Спасување,Обука.

Особините

Length:
9.17”, Width

Купувачите избираат и