• Ново
Arum Голема Фабрика Етикети во Подарок Кутија, Премија Метал Градинарство Ознаки Удели. за Внатрешна Растенијата, Отворено Градина, Flowerbeds и Садови. Водоотпорен, Обно?

Arum Голема Фабрика Етикети во Подарок Кутија, Премија Метал Градинарство Ознаки Удели. за Внатрешна Растенијата,

DEN 790.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

На Arum растенијата етикета (големи димензии) е убава прилог на градинарски кој ги идентификува растенија во садови, билка градини, зеленчук закрпи, сад градини и многу други.Висок крајот премиум квалитет на производот од страна на Arum Дом и Градина.Убава пакување ги прави идеален подарок за растенија и градина љубовници.Овие етикети се доволно мали за да не доминираат во една градина, но доволно големи за да се види на растенијата имињата напишани на етикети.Бакар заврши на Arum растенијата етикета век, секако со текот на времето и совршено ја надополнува онаа на соседните растенија.Водоотпорна, УВ отпорни, за обновливи и долготрајни.Екстра големи бакарни позлатен лим етикети.Секој знак има премија висок квалитет заврши.Може да се користи за да се идентификуваат растенија во садови, затворен растенија, planters, зеленчук градини, овоштарници, оранжерии, расадници, сад градини и flowerbeds.Arum растенијата етикети (големи димензии) се совршени за употреба во садови, го покрена градина кревети, билка градини, балкон planters, виси кошеви и речиси секој вид на активности на отворено градина.1" Широк x 9.Етикетата лесно pierces почвата и има сигурно на своето место.Arum растенијата labels се погодни за употреба со перманентен маркер (не се вклучени) и пишување едноставно брише од Еукалиптус, масло или лак смена на повторна употреба.Крупните растителни ознаки за planters, potted растенија, растителни градинарски, овошни дрвја, succulents, стаклена градина, расадник, сад градини и големи flowerbeds.

Особините

Купувачите избираат и