• Ново
1861 година Канада Њу Бранзвик 1 Проценти монета pendant венец Fredericton Moncton Свети Јован Dieppe Quispamsis-Rothesay Bathurst Edmundston Заливот на Fundy Чатам Douglastown Campbellton Oromocto Shediac n001028

1861 година Канада Њу Бранзвик 1 Проценти монета pendant венец Fredericton Moncton Свети Јован Dieppe Quispamsis-Rothesay

DEN 1102.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

пред : Круна над поделба линија над датум.Beaded круг околу, раскошен граница на листови и цветови испреплетени.Вредност букви на врвот, земјата на дното Букви : ЕДЕН ЦЕНТ 1861 ГОДИНА ЊУ БРАНЗВИК.назад : wreathed биста на кралицата Викторија Букви : ВИКТОРИЈА D : G : BRITT : РЕГ : F : D : D : .demonetized (веќе не се во промет) полиран Бронзена монета.дијаметар : 25 мм {ПОГОЛЕМИ ОД ГОЛЕМИНА НА ЕДЕН САД ОД 25 ПРОЦЕНТИ КВАРТАЛ МОНЕТА}.тежина : 5.63 g.Канадски провинции ~ Канада Њу Бранзвик {1861-1864}.

Особините

Купувачите избираат и