• Ново
Rummo Италијански Тестенини Шпагети Број 3, Секогаш Al Dente (5 Пак,16 Унца Секоја)

Rummo Италијански Тестенини Шпагети Број 3, Секогаш Al Dente (5 Пак,16 Унца Секоја)

DEN 581.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

ШПАГЕТИ БР. 3 МАКАРОНИ ФИДЕ со Rummo, семеен бизнис на мајстор тестенини одлуки, бидејќи 1846. Вашиот сос заслужува голема тестенини!.ВИДИ И ДА ГИ ВКУСАТ РАЗЛИКАТА!Надворешни сертификација на готвење перформанси обезбедува нашите тестенини е секогаш al dente, никогаш не куцам, никогаш не кашеста, никогаш не gooey, никогаш не се држи заедно!.РЕСТОРАН КВАЛИТЕТНИ ТЕСТЕНИНИ, Готвење време е 11 минути.По готвење, на тестенини гребени останат видливи, тестенини, ја задржува својата форма, и без скроб е пуштен во водата.Произведено ВО ИТАЛИЈА, НАЈВИСОК КВАЛИТЕТ DURUM ПЧЕНИЦА ГРИЗ обезбедување 8 грама протеини по порција.Збогатен со Железо, Калиум, Thiamin, Рибофлавин, Ниацин, и Folate.МАРКА БАВНО ОБРАБОТКА МЕТОД, Metodo Lenta Lavorazione, користи бронза умре за формирање на тестенини и да се создаде груба површина за најдобар "сос зафат".

Особините

Купувачите избираат и