• Ново
Cushii од Cubii - Латерална Lumbar Поддршка Перница - Ублажување на Болка во Грбот - Подобрување на држењето на Телото

Cushii од Cubii - Латерална Lumbar Поддршка Перница - Ублажување на Болка во Грбот - Подобрување на држењето

DEN 1176.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

На дише мрежа надворешниот слој е пренослив и се перат.НАПРАВЕНА СО ВИСОК КВАЛИТЕТ на МЕМОРИСКА ПЕНА - Криви да се единствен облик на грб за да обезбеди непосредна болка и поддршка.Се ЗГОЛЕМИ КОМФОРОТ КАДЕ и да СТЕ - Одговара на повеќето места, столици и инвалидски колички - идеален за употреба дома, во канцеларија и патување.Седат подобро со Cushii!Додадено странична поддршка На перница се вклопува во однос на задниот дел на вашиот кауч или стол, додавање на страничните lumbar поддршка да ги поттикнуваат подобро држење на телото и да се намали стресот на долниот дел на грбот.ОЛЕСНУВАЊЕ на БОЛКИ во ГРБОТ И ЗАМОР - Нежно ја спроведува добра положба на телото и здрава ' рбетниот усогласување - намалување на стресот на вашиот долниот дел на грбот, спречување на замор на мускулите/стегање и зголемување на протокот на крв.ЛЕСЕН И ПРЕНОСЛИВ - На само 22 унци, на Cushii може да го следат насекаде.

Особините

Купувачите избираат и