• Ново
Burette, 25ml - Класа, DIN 385 Согласност, Borosilicate Стакло со PTFE Копче Stopcock, 0.10 ml Graduations - Eisco Лаборатории

Burette, 25ml - Класа, DIN 385 Согласност, Borosilicate Стакло со PTFE Копче Stopcock, 0.10 ml Graduations -

DEN 506.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

Висок квалитет Borosilicate Стакло. 25 ml капацитет, 0.10 мл бело дипломирањето линии.PTFE Копче Stopcock. 23" високи, 0.4" diameter.Class А, DIN 385 Compliant.Class А, Точност како по DIN ISO 385 стандард.Burette е направен од висок квалитет 3.3 borosilicate стакло.PTFE Копче Stopcock Капацитет 25ml Sub.Div.0.10 ml Tolerance ± 0.10 ml Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C. Калибриран за испорака.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Особините

Купувачите избираат и