• Ново
Ebros Јапонски Јадење Tempura Udon Тестенини И Tentsuyu Потопување Сос Големи 6Д Сад Со Condiment Divider Капак И Изградена Во Стапчиња За Јадење Одмор Со Бамбус Стапчиња За Јадење Сет (

Ebros Јапонски Јадење Tempura Udon Тестенини И Tentsuyu Потопување Сос Големи 6Д Сад Со Condiment Divider Капак

DEN 598.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Овој Специјалитет Tempura Udon Сад Со Condiment Divider Капак И стапчиња за јадење во Собата е направен од керамички и бамбус.Мерења : Сад со Дијаметар 6" и 5.5" високи.Стапчиња за јадење се 8" долго.Садот има 20 floz капацитет.Во керамички сад и го капакот е Микробранова печка и машина за миење Садови Безбедно.Рачен перење на дрвени стапчиња за јадење.На чинијата наместете тежи околу 2,5 килограми.Овој Специјалитет Tempura Udon Сад доаѓа со condiment divider капак кој работи како тањир и еден пар на бамбус стапчиња за јадење.Садот има многу удобен chopstick остатокот на врвот на садот.Има повеќе функции за различни Јапонската храна видови; од Tempura Udon, ramen, бенто ориз сад и што сте!Можете исто така да го користите како ѕиркаат сад, супа сад за Јзо, Wonton Супа и многу повеќе!.Овој Специјалитет Tempura Udon Сад Со Condiment Divider Капак И стапчиња за јадење Сет направи совршен подароци за колеџ студентите, работат професионалци, housewarming или што и да е.Тие, исто така, направи убава декорација за вашата кујна и дома.Таа исто така работи совршено за ресторан презентации дека може да се задржи пржени tempura несакани јадења хрупкави додека служат со топла udon супа и слично.Боја : Црвена Цвеќиња Бриз.

Особините

Купувачите избираат и