• Ново
Топла Ракавица Бејзбол Зглоб Shield Заштитна Wristband за Погодок и Филдинг

Топла Ракавица Бејзбол Зглоб Shield Заштитна Wristband за Погодок и Филдинг

DEN 194.64

Износот
Во форма достапна за нарачката

Носат заштитен штит надвор од вашата рака додека погодок.Лизгајте го околу вашата рака и да носат заштитна штит на внатрешната страна на раката додека филдинг.Заштитен штит е вграден во wristband и моделирани да крива околу рачниот зглоб и надлактицата.Штитот е 4. 25 инчи долго и wristband себе е 4. 5 инчи долго x 3 инчи широка.Екстра перница во внатрешноста на wristband помага апсорбира влијание.Тенок низок профил, дизајн, мека памучна wristband материјал, и вентилација слотови во shield сите го прават тоа удобно да се носат додека играте.Идеален за Бејзбол, Софтбол, и Лакрос.Машина перат.Бејзбол Зглоб Shield штити тесто и infielders зглоб и надлактицата.

Особините

Купувачите избираат и