• Ново
Пишување На Блуз & Жолта

Пишување На Блуз & Жолта

DEN 440.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ограничен винил LP притискање. 2016 година деби албум од Британскиот пејач/songwriter.Таа за прв пат дојде на истакнато место на возраст од дванаесет кога видео на You Tube на нејзиното пеење го привлече илјадници погледи.Таа објави своето прво ЕП на возраст од петнаесет во 2014 година, и нејзиниот втор ЕП една година подоцна.На крајот на 2015 година таа беше номиниран за би-би-си Звукот на 2016 година награда.

Особините

Купувачите избираат и