• Ново
uxcell 20pcs НАТОПИ IC Чип Приклучок Адаптер Лемење Тип 2.54 mm Теренот Двоен Ред 24 Рамен Pin 7.62 мм Ред Теренот

uxcell 20pcs НАТОПИ IC Чип Приклучок Адаптер Лемење Тип 2.54 mm Теренот Двоен Ред 24 Рамен Pin 7.62 мм Ред Теренот

DEN 189.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : НАТОПИ IC Приклучок;Теренот : 2.54 mm/ 0.1"; Ред на Row Distance(Приближно) : 7.62 мм/ 0.6" ; Број на Пиновите : 24. Како носител на IC чип, на IC конектор може да го замени чип и PCB одбор за повтори заварување и демонтажа без оштетување на чип, постигнување на ефектот на заштеда на IC трошоците и времето.При инсталирањето,прво лемење на чип на IC конектор, а потоа лемење на IC конектор за PCB одбор; кога ќе треба да инсталирате или да го замени чип, директно се отстрани врска помеѓу ИНТЕРКОНЕКЦИСКАТА конектор и на PCB одбор, без промена на чип и приклучок за Конекција.Предности-IC конектор има силни вибрации и отпорност на топлина, може да издржи повтори заварување и демонтажа, лесен за инсталација и лесен за употреба.Забележи - На растојание и линија проред на конекторот дупки мора да биде иста како и растојанието и линија проред на чип иглички.

Особините

Купувачите избираат и