• Ново
30M USB 2.0 Машки за Женската Активна Продолжување Кабел Олово - Repeater Компјутер

30M USB 2.0 Машки за Женската Активна Продолжување Кабел Олово - Repeater Компјутер

DEN 960.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тип На конекција.Никел позлатен конектори.Може да се користи со USB 1.1 или USB 2.0 уреди. 30 Метри USB A Машки за Женската Активна Продолжување Кабел се Користи за продолжување на exisiting USB 2.0 тип На врска, каде што со помош на стандардот пасивна USB ќе не работат како сигнал загуба (attentuation) ќе биде премногу голема.Женски врска делува како repeater и buffers возводно и низводно сообраќај, што значи дека кабелот ќе се сретне со електрични и времето спецификации.Никел позлатен конектори ?за добар квалитет на врската Трајни ПВЦ јакна ?дебела јакна помага да се заштити кабел против абење.Кабел вирус олеснување за заштита на кабел ?им овозможува на кабелот да биде свиткана во мноштво на насоки без да се прекрши.Зошто Да Се Купи?Може да се користи со USB 1.1 или USB 2.0 уреди.Максимум 2 кабли може да се поврзе заедно (daisy оковани).Најчесто се користат за да се прошири кабли обезбеден со следниве уреди; дигитални камери, скенери, печатачи и уреди за складирање.Plug and Play.Може да се користат со windows 98 SE на Windows 7.

Особините

Купувачите избираат и