• Ново
Denso 471-1412 Нов Компресор со Спојката

Denso 471-1412 Нов Компресор со Спојката

DEN 5130.72

Износот
Во форма достапна за нарачката

Нови или Remanufactured, Истите Високи стандарди Кога станува збор за remanufactured производ, вие не може да направи подобро отколку да се оди со една единица remanufactured од OE снабдувач.Овие производи да донесе заедно сè DENSO знае како климатизација системи производителот да ви донесе највисок квалитет на линија на remanufactured и фабрика нови A/C компресори на располагање.Denso единици се утврдени од страна на повеќето големи производители на возила.Пакет Димензии : 28.654 W (сантиметри).Одговара тип : Возило се Специфични.Во прилог на нивниот квалитет remanufactured единици, од кои некои апликации се опфатени со нови DENSO компресори.Како и секогаш, овие единици се изградени право за прв пат, па тие траат подолго и да се претстават подобро.Секоја единица поминува низ ригорозни remanufacturing процес за да се исполнат DENSO е строги стандарди за квалитет.DENSO A/C компоненти се направени за да ги исполнат строгите барања на carmakers низ светот за висок излез, продолжен сигурност и намалена бучава, вибрации и harshness.Ако дел не ги исполнува своите строгите спецификации, тоа е заменет со фабрика-нови компоненти или дел е укинат надвор.Пакет Тежина : 15.DENSO знае овие единици подобро од било кој - затоа што тие првично изграден нив.Супериорен Климатизација Компоненти : DENSO е најголемиот светски снабдувач на A/C компресори, канџите и компоненти.Земја на Потекло : Кина.На DENSO Прв Пат се Вклопуваат резервни линија на компресори, спојки, приемник/driers и проширување залистоци е резултат на повеќе од 30 години на технички know-how.

Особините

Купувачите избираат и