• Ново
Nalgene 2402-0250 Унитарниот Миење Шише, ПЕНП, 250mL (Пакување од 4)

Nalgene 2402-0250 Унитарниот Миење Шише, ПЕНП, 250mL (Пакување од 4)

DEN 730.08

Износот
Во форма достапна за нарачката

Ова се мијат шише се користи за миење labware и да се продавница за перење решенија, како што се acetone или deionized вода.Nalge Nunc Меѓународни произведува пластична лабораторија контејнери, отворено спортски шишиња, и материјали за пакување под Nalgene бренд име.LDPE тело за флексибилност, еластичност и влијание, стрес-пукање, и отпорност на влага, и е лесен.Ова шише е погодна за чување и транспорт на labware перење решенија.Шише има полипропилен завртка капа за да се обезбеди содржината и помогне да се спречи spills и испарување.Полипропилен завртка капа обезбедува содржината за да помогне да се спречи spills и испарување.Лабораторија шишиња се користат за складирање, задржете, и се меша течности, прашоци и други супстанции во широк спектар на научни индустрии.Капацитетот се однесува на течност износ одржи од лабораторија шише, и најчесто се мери во milliliters (m L) и литри (l), а понекогаш и во унци (оз).Лабораторија шише ентериери, капи, и капаци, често се наредени со заштитен материјал.Капи и капаци помош печат шишиња за да се спречи решенија од одлевање.Својата Тркалезна форма се користи за широк спектар на заеднички апликации кои бараат задржување на течности.Лиен, аглеста spout за да се спречи вкрстена-контаминација и се елиминира потребата за нерешено цевка.На spout совет може да се намали за да се зголеми протокот на перење решение.Нејзините аглеста издавање млазницата насочува проток на течноста.

Особините

Купувачите избираат и