• Ново
50 Компјутери Растенијата Етикети, Дрвени Градина Маркери Ознаки со Маркер Знак Пенкало, Водоотпорен Посочи Еко-Пријателски Стапови за Отворен и Затворен Potted Расте

50 Компјутери Растенијата Етикети, Дрвени Градина Маркери Ознаки со Маркер Знак Пенкало, Водоотпорен Посочи

DEN 263.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

И овие растенија ознаки се двострано, обезбедување на доволно простор за да се пишуваат многу нешта, не само имињата на растенија.Пишување Простор : Нашата градина маркери во собата е опремена со двојно-заврши маркер пенкало, лесно да се пишува на етикетата површината, јасно ракопис, не е лесно да исчезнат.Дали сте уморни од обидуваат да етикета вашите прекрасни растенија и билки со мало пластични растенијата ознаки?.Тие ќе бидат фасцинирани од овие таписерии растенијата етикети со смисла за дизајн!.Тоа е еко-пријателски и обновливите извори.Нежен и креативни стрелките на формата може да додадете на убавината на вашиот растенија.Специјален Дизајн : долниот дел од нашата фабрика labels се дизајнирани во конус, кои го прават тоа полесно да го вметнете растенијата етикети во тешко почвата.Вредноста на Пакет : во Споредба со другите марки, нашата фабрика етикети за градина set вклучува 50 градина знаци и дополнителна маркер пенкало за вас. Поради разликата помеѓу различни монитори, не може да биде мало боја разлика постои.Градината маркери ќе биде совршено да се вклопи со вашиот растенија и ќе бидат многу издржливи и можат да го издржат повеќето од ефекти на атмосферски, сонце и дожд. Поради прирачник за мерење, големина и тежина, може да имаат одредена грешка.Во исто време, на производот, исто така, овозможува пишување простор за да знаете на видови и растот на растенијата или да ве потсетам каде што е.

Особините

Купувачите избираат и