• Ново
USDA Заверена - Органски Тајландски Црвено Јасмин Ориз 2 LB - Глутен за Слободни житарките Superfood - од Тајланд (2 LB)

USDA Заверена - Органски Тајландски Црвено Јасмин Ориз 2 LB - Глутен за Слободни житарките Superfood -

DEN 580.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Здрава Храна Избор. 100% Органски Тајландски Ориз, Цела Црвена Јасмин Интегрален Ориз увезена од Тајланд.Не генетските модифицирани организми и Сертифицирани Органски од страна на : USDA, Канада Органски, ЕУ Органски, Тајланд FD, и IFOAM Органско Земјоделство Тајланд.Природно Глутен Слободни и Без Адитиви.Нашите органски црвен ориз е богата со растителни влакна и витамини со ништо да се додава.Мал Број Жетвата од нашата Органска Фарма во Тајланд.Суштински Елемент за Готвење Тајландски Листа.Вашето семејство и пријатели ќе комплимент вас на вашиот фини рецепти кога ќе вклучуваат органски Јасмин Црвен Ориз во вашиот Тајландски Кујна.

Особините

Купувачите избираат и