• Ново
1947 United Kingdom 2 Shillings монета pendant англиски Тјудор се зголеми Шкотскиот трн Ирски shamrock Велшки праз Англија, Лондон, Единбург Шкотска Кардиф, Велс, Северна Ирска во Белфас

1947 United Kingdom 2 Shillings монета pendant англиски Тјудор се зголеми Шкотскиот трн Ирски shamrock Велшки

DEN 502.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

United Kingdom 2 Shillings {1947-1951} 13 S КОЈ пред : крунисан Тјудор се зголеми нападната од трн и shamrock Букви : : ПОДПОРА : ДЕФИНИЦИЈА : : IND : IMP : G R K G Превод : Бранител на Верата Император на Индија Кралот Џорџ назад : портрет на Кралот Џорџ VI Букви : GEORGIVS VI D : G : БР : OMN : РЕКС количина 1 demonetized {веќе не се во оптек} полиран Бакар-никел монета дијаметар : 28.52 mm тежина : 11.3 g.

Особините

Купувачите избираат и